Hedef Tour Delux Umre Hac

ZEMZEM SUYU

Zemzem suyu islam inancında kutsal sayılan öğelerden birisidir.Nasıl Kabe kutsal ise,Hacerül Esved taşı kutsal ise,Makam-ı İbrahim kutsal ise,zemzem de öyle kutsal sayılır ve ona diğer sulardan farklı bir önem atfedilir. Sanırım Zemzem suyunun hikayesini bir çoğumuz okumuş ya da dinlemişizdir.Kısaca burada müsadenizle bir de ben anlatmak istiyorum.

Devamını Oku

İSLAM’DA HİCRET VE ÖNEMİ

“Hicret” kelimesi, hecere –yehcürü -hecren kökünden türemektedir. El-Hecr ise; lugatte, ulaşmak-kavuşmanın zıddı olarak ayrılık, ayrılmak, iftira ve yüz çevirmek, terk etmek, ilgisini kesmek manalarına gelir. Hicret kelimesi ise, kişinin herhangi bir şeyden bedenen, lisan en veya kalben ayrılıp uzaklaşması demektir. Bir yerin terk edilerek başka bir yere göç edilmesi anlamında kullanılır. İslami manada Hicret; Allah ve Resulü yolunda, nefsin bütün arzularından feragatin ifadesi olmaktadır. Bir m

Devamını Oku

UMRE İLE İLGİLİ TAVSİYELER

Umre ile ilgili tavsiyelere şöyle başlayalım; en önemli olan gideceğimiz kabile ile beraber gitmeden tanışmak ve yanımıza alınacak eşyaların belgelerin ne olduğunu bilmek orada size yardımcı olabilir. Kesinlikle Türkçe mealli umre de yapılaması gerekenlerle ilgili kılavuz almayı unutmayın orada size çok yardımcı olur. Hurmayı Medine’ den almak daha uyguna gelir.  Orada hediyelik eşya alınacak olursanız Mekke’de almak sizin için hem çeşit çokluğu ve daha uygun fiyatlarla bulma kolaylığı sağlar. P

Devamını Oku

KÂBE’NİN BÖLÜMLERİ

Kâbe (Arapça:الكعبة); Müslümanların kıblesi ve en önemli ibadetgâhıdır. Mekke’deki Mescidu’l-Haram’da yer alan bu bina, dört köşeli ve küp şeklindedir. Müslümanlar namaz vakitlerinde bu mukaddes yapıya doğru dönmektedir. Kâbe’nin etrafını tavaf etmek, hac farizalarının erkânlarındandır. Kur’an ayetleri ve İslami rivayetlere binaen, Kâbe’yi Allah’ın emriyle Hz. İbrahim(a.s) ve oğlu Hz. İsmail (a.s) inşa etmiştir. Bazı nakillerde ise bu mukaddes mekanın inşası Hz. Âdem’e (a.s) ve hatta Hz. Adem (

Devamını Oku

KUBA MESCİDİ (MESCİDİ-KUBA) İSLAMIN İLK CAMİSİ

İlk muhacirler, Resûl-i Ekrem daha Medine’ye gelmeden Kubâ’da Amr b. Avf oğullarına ait bir hurma kurutma yerini mescid haline getirmişlerdi. Ebû Huzeyfe’nin âzatlısı Sâlim burada bir grup muhacire Kudüs’e yönelerek namaz kıldırıyordu. Resûlullah Kubâ’ya ulaşınca burayı genişleterek Kubâ Mescidi’ni bina etti (İbn Sa‘d, III, 87; IV, 311). Sâlim’in imamlık yaptığı kişiler arasında Hz. Ebû Bekir, Ömer, Ebû Seleme el-Mahzûmî, Zeyd ve Âmir b. Rebîa’nın da sayılması (Buhârî, “Aĥkâm”, 25), Hz. Peygambe

Devamını Oku

Kıskançlık Ve Hasetten Kaçınmak

İnsan iman etmekle diğer insanlardan çok daha üstün bir tavır içerisine girer. Fakat bu, onun imtihanının sona erdiği anlamına gelmez. Mümin de tüm insanlar gibi bir nefse sahiptir. Allah, imtihan ortamının bir gereği olarak, nefse fücurunu (kötü huylarını) ve ondan sakınmayı ilham ettiğini Kuran’da belirtmiştir. (Şems Suresi, 8) Kıskançlık, haset gibi negatif ahlak özellikleri de bu “fücurlar” arasında yer alır ve bütün insanların nefslerinde vardır: … Nefisler ise ‘kıskançlığa ve bencil tutk

Devamını Oku

İmanınızı Hayırlı, Güzel Amellerle Dış Dünyaya Aksettiriniz

Süfyân İbn Abdullah es-Sekafî(ra) anlatıyor: “Ya Rasûlallah! Bana İslâm hakkında öyle bir söz söyle ki senden sonra bu konuda hiç kimseye bir şey sorma ihtiyacı duymayayım.” dedim. Şöyle buyurdu: “Allah’a iman ettim, de, sonra da dosdoğru ol!”1 Birkaç kelimeden meydana gelen bu kısacık cümle çok şey anlatan bir cümledir. Dev bir ağacı içinde taşıyan küçücük çekirdek gibidir. Gönülden iman, sonra dosdoğru bir hayat. Konuşurken, ticarette, adâlette, dostlar arasındaki münasebette, ilimle ame

Devamını Oku

LUKS UMRE TURLARINDA FIRSAT...

Hedef Turizm, 1997 yılından bu yana 5 yıldızlı Umre Turları sunmaktadır, Türkiyenin en büyük Umre şirketlerinden biri haline gelmiştir. Size ve sevdiklerinize yönelik 5 yıldızlı Umre Turlarımızla birlikte seyahat ve konaklama ihtiyaçlarınızın tam memnuniyetle gerçekleştirilmesini sağlamak için gayret gösteriyoruz.

Devamını Oku

WHATSAPP HİZMETİMİZ SİZLERİN HİZMETİNDE

Devamını Oku

Gerçek Mescid-i Aksa Neresi?

Devamını Oku

2017-2018 KASIM AYI LUKS UMRE PROGRAMLARI AÇIKLANMIŞTIR

Devamını Oku

HAZZIN ZİRVESİNE İLAHİ DAVET...

Devamını Oku

Lüks Hac Turları

20 Yıllık tecrübeyle Hedef Plus siz değerli müşterilerimize Kuveyt Türk Seyyah Kart ve Türkiye Finans Karta 6 taksit imkânıyla Lüks Hac Turları düzenliyor, Türkiye’nin en lük Hac Turu Organizatörlerin biri olan Hedef Plus hizmette sınır tanımıyor.

Devamını Oku

Diyanet 2017 Hac Kurası tarihini açıkladı

2017 yılında Hac vazifelerini yerine getirmek isteyen binlerce Müslüman başvurusunu yaptı ve şimdi kura sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. 2017 yılı Hac kurası çekiliş tarihi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklandı.

Devamını Oku

Umre Hakkındaki Doğru bilinen yanlışlar

Umre Hakkında Hazırlanmış Güzel Bir Animasyon Filmi

Devamını Oku

SEVR MAĞARASI

Peygamber Efendimiz (sas), hicret edeceği gece gizli bir yerde saklandıktan sonra ertesi gün ıssız bir anda sevgili arkadaşı Ebû Bekir'in evine doğru geldi.

Devamını Oku

Peygamberimizin Kabri İlk defa bu kadar yakından görüntülendi

Ravza-ı Mütahhara yı yakından görüntüledik

Devamını Oku

UMRE'DE BİR İLK

BUTİK UMRE Olarak Adlandırılan Turlarda  Kutsal Topraklarda Başlayan Programlarında Misafirlere Tahsis Edilen Görevlimiz Eşlik Etmektedir.

Devamını Oku

HURMA KÜTÜĞÜNÜN FERYAD ETMESİNİ BİLİRMİSİNİZ?

Devamını Oku

Butik Umre Turları

Size ve sevdiklerinize yönelik Butik Umre Turlarımızla birlikte seyahat ve konaklama ihtiyaçlarınızın tam memnuniyetle gerçekleştirilmesini sağlamak için gayret gösteriyoruz.

Devamını Oku

Vip Umre Turları

Size ve sevdiklerinize yönelik Vip Umre Turlarımızla birlikte seyahat ve konaklama ihtiyaçlarınızın tam memnuniyetle gerçekleştirilmesini sağlamak için gayret gösteriyoruz.

Devamını Oku

VİP Balayı Umresi

Evet elbette. Gidenler çok mutlu oldular. Ruhsal olarak bağlanmanın harika bir yolu olduğunu söylediler.

Devamını Oku

İlk Umre Yapan Sahabi Kimdir?

Devamını Oku

HZ. EBUBEKİR'İN AŞKI

Devamını Oku

Kabeyi Görünce Okunacak Dua

Devamını Oku

Bunu BİLİYORMUYDUNUZ..?

Peygamber Efendimiz Allah'ın verdiği nimetler içersinde hurmanın çok önemli bir yere sahip olduğunu bildirerek, "Ya Aişe  evinde hurma olmayanlar açtırlar"Peygamber Efendimiz ve ashabı Allah yolunda mallarını ve evlerini bırakıp Medine'ye hicret edince geçim darlığı çektiler.Bu dönemde ashabın yegane yiyeceği ensarın yetiştirdiği hurmalardan ibaretti.Peygamberimiz ve Ailesi de günlerinin çoğunu "hurma ve su ile" geçiriyordu...

Devamını Oku

2017 YILI HAC MÜRACAATLARI BAŞLIYOR

2017 yılında ilk defa hacca gitmek isteyenlerin müracaatları 28 Aralık 2016 – 06 OCAK 2017 tarihleri arasında alınacaktır.

Devamını Oku

Kabe'de sağanak yağmurdan altınoluk coştu

Kâbe'nin kuzeybatı duvarının üzerinde, bu duvarın tam ortasına gelecek şekilde yerleştirilen yağmur suyunu tahliye etmeye yarayan su oluğudur.

Devamını Oku

Hac ilk Kayıt ve Kayııt Yenileme Tarihleri

Hacı adayları için kayıt yenileme ve ilk kayıt tarihleri belli oldu

Devamını Oku

SUDEYS: BİR ANNENİN BEDDUASI

Henüz 22 yaşlarındaydı Kâbe’ye imam seçildiğinde. 1984 Şubat. Bu ağır göreve sabah namazıyla başlamıştı, hani Kur'anda şahitli namaz diye anılan namaz, Heyecandan ölüyordu belki de.

Devamını Oku

2017 YILI HAC İÇİN BÜTÜN KAYITLAR YENİLENECEK

Hacı adayları için ön kayıtların 26 Aralık- 6 Ocak'ta, kayıt yenilemenin ise 9-27 Ocak'ta yapılabileceğini dile getirdi

Devamını Oku

Umreye ikinci kez gidenlerden alınan vergi kaldırıldı!

Suudi Arabistan, umreye ikinci kez gidenlerden aldığı 540 Dolar tutarındaki ek vergiyi kaldırdı.

Devamını Oku

Kabe'nin örtüsünde dikkat çeken detay

Geçtiğimiz aylarda örtüsü yenilenen Kabe'nin Rükn-i Yemânî köşesindeki bir detay dikkat çekti.

Devamını Oku

Bir Peygamberlik Mesleği olan Öğretmenlik

Öğretmenlerin öğretmeni olan sevgili peygambermize layık öğretmenler olmanız dileğiyle… Tüm öğretmenlerimizin gününü tebrik ederiz.

Devamını Oku

Suudi Arabistan’a hac ve umre için ikinci vizeye 530 dolar ek harç geliyor

Suudi Arabistan, Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere’ye ikinci defa hac ve yahut umre için gelenlerden ilave 2 bin riyal (530 dolar) harç alacak.

Devamını Oku